شرکت بازاریابی شبکه ای تجارت وینا کران

نمایندگی انحصاری فروش محصولات Winna

شش نکته از وینسنت جی کلسی برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای

احتمالاً تصویری از بازاریابی شبکه ای (که با نام فروش مستقیم یا بازاریابی چند سطحی نیز شناخته می‌شود) دارید که بخوبی در ذهن‌تان جا افتاده که عبارت است از چند خانم خانه‌دار که دور یکدیگر نشسته‌اند و ضمن غیبت و خوردن ساندویچ‌های دست ساز، کیسه‌های نگهداری مواد غذایی خرید و فروش می‌کنند. یا فروشنده‌ای سمج که در تلاش است شما را متقاعد کند که تنها با ورودتان به شبکه و وارد کردن دوستانتان و دوستان دوستانتان و همین طور الی آخر، و با خرید و فروش ویتامین، براحتی و سریع خواهید توانست میلیونر شوید.

 


هیچ یک از این دو ذهنیت هرگز کمکی به درک واقعیت بازاریابی شبکه‌ای نمی‌کنند. این کار نه یک سرگرمی است و نه طرحی برای یک شبه پولدار و ثروتمند شدن شما؛ در واقع این بازاریابی فرصتی است برای کسب پول با مدیریت نیمه وقت یا تمام وقت کسب و کار خودتان.
حال چه چیز‌هایی در راه این موفقیت و در این صنعت مورد نیاز است؟ وینسنت جی. کلسی ، مدیر ارائه خدمات به اعضا در اتحادیه زنان فروش مستقیم است؛ این سازمان انواع منابع موجود در این صنعت را در اختیار زنان و مردان شاغل در صنعت فروش مستقیم قرار می‌دهد. کلسی موراد زیر را برایمان یادآوری می‌کند:

1- عاقلانه انتخاب کنید:
شش عنصر کلیدی هستند که همواره باید در انتخاب فرصت شغلی بدان‌ها توجه داشته باشید وجود دارد.
شماره یک ثبات است. شرکت چند ساله است؟ شماره دو محصولات بسیار عالی یا خدماتی است که مصرف کنندگان به استفاده از آن‌ها روی آورده و در آینده نیز به تعداد بیشتری نیاز خواهند داشت. شماره سه طرح پرداخت است - توزیع حق‌العمل‌های کاری چگونه است؟ آیا همه پرداخت‌ها به طور کلی سخاواتمندانه هستند؟ این مسئله واقعاً اهمیت زیادی دارد زیرا این طرح پرداخت است که نشان می‌دهد پرداختی‌های شما دقیقاً به چه صورت انجام خواهد گرفت - یا نخواهد گرفت. در واقع تنها دو سوال است که باید بپرسید [در مورد این موضوع]: از هر تومان فروش چند ریال به توزیع کننده پرداخت خواهد شد و توزیع این مقدار ریال چقدر بین اعضای قدیمی و اعضای جدید عادلانه انجام خواهد گرفت؟ شماره چهار، یکپارچگی شرکت و مدیریت آن است. تا آنجا که ممکن است سر در بیاورید، [بررسی کنید] تجربه مدیر عامل شرکت در صنعت بازاریابی شبکه ای و سابقه شرکت در این زمینه چند سال است؟ آیا مدیران فوق در شرکت های دیگر در همین زمینه موفق بوده‌اند؟ شماره پنج نیروی حرکتی و زمان است. ببینید شرکت در چه جایگاهی قرار دارد، در شرکت چه خبر است و آیا در حال رشد هست یا خیر؟ شماره شش سیستم‌های پشتیبانی، آموزش و کسب و کار است. ممکن است شرکتی بزرگ با مدیریت عالی انتخاب کرده باشید که محصولاتی متفاوت، و طرح پرداختی منحصر به فرد، عادلانه و بسیار سخاوتمندانه داشته و حرکت و ثبات نیز داشته باشد، اما اگر سیستمی کارآمد نداشته باشید، همه موارد بالا اهمیت خود را از دست می‌دهند. اکثر شرکت‌ها یک سیستم آموزشی قابل انتقال دارند که از آن استفاده می‌کنند، و این‌جا جایی است که تربیت نیرو وارد می‌شود.

2- آنچه یاد داده می‌شود را تمرین کنید
برای موفقیت باید به گفته‌های مربی تان گوش داده و از وی بیاموزید. راه ساختار بخشیدن به این صنعت همان چیزی است که کهنه سربازان بازار‌یابی چند‌سطحی موجود در شرکتتان مشتاقانه مایلند در اختیارتان قرار دهند تا موفق شوید. در نتیجه آن‌ها همواره آماده‌اند تا سیستم را به شما آموزش دهند. هر کاری که مربی‌تان برای موفقیت در این تجارت انجام داده، کاملاً تکثیر پذیر بوده و قابلیت همانند دارد. اما ابتدا، شما باید مایل به گوش دادن و اراده‌ای برای به کار بردن آموخته‌ها و پیروی از سیستم داشته باشید.

3- اعضای ارشد
می‌توان اسامی مختلفی بدان‌ها داد، اما نام معمول آن‌ها اصطلاحاً «بالاسری» است به معنای افرادی که در رده بالاتر از شما قرار دارند. این افراد چقدر حمایت کننده هستند؟ آیا به شما زنگ می‌زنند؟ آیا به شما در پیاده‌سازی طرح‌تان یاری می‌رسانند؟ آیا آنقدر که به موفقیت خودشان متعهد هستند به موفقیت شما هم متعهدند؟ شما باید بتوانید با افراد بالاسری خودتان ارتباط برقرار کنید و بتوانید هر موقع خواستید با آن ها تماس بگیرید و بگویید «به کمک نیاز دارم». این‌که از طرف افراد بالاسری خودتان چقدر مورد حمایت واقع می‌شوید از اهمیت بسزایی برخوردار است.

4- روند راهبری را با پایین دستی خودتان ادامه دهید
اصطلاحی در صنعت بازاریابی شبکه‌ای به نام «یتیم» هست که به کسانی اطلاق می‌شود که توسط فردی به داخل سیستم جذب شده‌اند اما جذب کننده آنقدر سرش گرم وارد کردن افراد دیگر است که فرصتی برای آموزش و تربیت افراد جدیدی که به سیستم جذب کرده را ندارد. شما باید خودتان را آماده کنید تا حداقل 30 روز ابتدایی را صرف آموزش و کمک به فرد جدید وارد شده به صنعت کنید. آموزش آنها، حمایت از آن‌ها و دستگیری از آن‌ها تا زمانی که آنقدر اعتماد بنفس پیدا کنند که بتوانند به تنهایی به فعالیت خودشان ادامه دهند. باید با جدیت از خودتان بپرسید آیا واقعاً تمایل و اراده انجام چنین کاری را دارید؟ آیا توان انجام چنین کاری را دارید؟ این همان بحث ساختن ارتباط بلند مدت است. این کار تنها آوردن مردم داخل سیستم و حرکت رو به جلو اینچنینی نیست. این کار یعنی کار کردن با این افراد و کمک کردن به آن‌ها برای توسعه روابط‌شان است.

5- روی شبکه
مردم اغلب از اینترنت به عنوان ابزار اصلی بازاریابی خودشان استفاده می‌کنند. می‌توانید سایت خودتان را راه اندازی کنید که نوعی پاسخگوی خودکار داشته باشد تا زمانی که ارتباطی جدید برقرار ساختید، پاسخگوی خودکار بتواند کار پیگیری از آن شخص را انجام دهد. یکی از بزرگترین کلید‌های‌ موفقیت در این صنعت پیگیری است. ممکن است خیلی از افراد تماس‌های داشته باشند که فردی نسبت به این صنعت اظهار علاقه کرده باشد یا خود فرد با کسی یا کسانی تماس گرفته باشد و آن ها ابراز علاقه کرده باشند اما فرد زمانی برای پیگیری این افراد نگذاشته باشد. اتوماسیون در اینترنت روشی است که امکان پیگیری با پشتکار و مداومت بیشتری را فراهم می‌سازد.
تنها اشکال کار با اینترنت افرادی هستند که از آن برای ارسال ایمیل‌های اسپم استفاده می‌کنند. اگر تنها بخواهم یک چیز در این باره به شما توصیه کنم همین نکته است که هرگز، هرگز از اینترنت به عنوان ابزار بازاریابی استفاده نکنید، زیرا این‌کار نوعی ارسال هرز نامه است و این‌کار می‌تواند شهرت بدی برای خودتان یا شرکتی که با آن کار می‌کنید به بار بیاورد.

6- مراقبت از کسب و کار
این کار نوعی کسب و کار است و درست مثل وقتی که بخواهید یک کسب و کار فرانشیز (نمایندگی) و یا دفتر فروش را اداره کنید، باید یک حسابدار استخدام نمایید. در این کار هم باید از همان افراد آشنا به امور مالیاتی استفاده کنید که موقع اداره یک تجارت تمام وقت می‌باید می‌داشتید، پس لازم است که قبل از درگیر شدن در این صنعت و شروع به کسب درآمد از آن، همه نوع تحقیقاتی انجام داده و سرانجام با چشم باز وارد این کار شوید. ورود به این کار چه تاثیری روی شرایط مالیاتی شما خواهد داشت؟ مالیات‌های موضوعه پرداختی شما چه چیز‌هایی هستند و چه درصد‌های را در بر می‌گیرند؟
جمع کردن یک گروه پشتیبان پیرامون خودتان اهمیت زیادی دارد. من می‌خواهم پیشنهاد کنم به دنبال وکلایی باشید که در بازاریابی شبکه ای دارای تجربه باشند، زیرا داشتن روابط و آشنایی با قوانین موضوعه و چگونگی تاثیر گذاری آن‌ها بر شرایط مالیاتی کسب و کارتان اهمیت بسزایی دارد. همچنین حسابدارانی هستند که تخصصشان کسب و کار‌های خانگی و به طور خاص صنعت فروش مستقیم است.

تا این مرحله هنوز وقت آن نشده که شغل روزانه خودتان را ترک کنید. هیچ وقت از شغل تمام وقت خودتان استعفا نکنید تا زمانی که مطمئن شوید درآمدی که دارید در می‌آورید ثبات و استمرار خواهد داشت. مطمئن شوید که مدتی را با این شرکت گذرانده‌اید و می‌دانید آن شرکت فوق با ثبات است، و درآمدی که دارید کسب می‌کنید برابر یا بیشتر از درآمدی است که از شغل تمام وقت قبلی خودتان در می‌آوردید.

نظرات کاربران (0 نظر)

امتیاز شما به این مطلب:
شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید نظر خود را بنویسید